Co(s)mic Talent

Jak ukázala výstava Signály z neznáma. Český komiks 1922 – 2012, komiksová tvorba má v českém prostředí své historické kořeny a v řadách široké veřejnosti si získává stále větší obliby. Na začátku nového tisíciletí český komiks zažívá svoji zlatou éru, v níž se mu dostává všeho plnou měrou – uměleckého výtvarného zpracování, silných příběhů i dobře komunikující komunity komiksových tvůrců a čtenářů.

Patrik Habl - Transformace krajiny

Patrik Hábl, jedna z nejvýraznějších tváří současného domácího malířství, prostřednictvím výstavy Transformace krajiny bezezbytku ukazuje sílu a krásu tradičních uměleckých forem i v dnešní multimediální době. Vítěz ceny návštěvníků Centra současného umění DOX na malířském Salonu umění 2012 vás ve třech patrech výstavního prostoru Věže nechá vystoupat od Konceptu originality až ke Kapli.

DOXagora - (Ne)přizpůsobivá škola

Doprovodný program z diskuzního cyklu DOXagora k výstavě Krzysztof Wodizcko: Out/Inside(rs)
Soužití české společnosti s romskou menšinou se v průběhu let nezlepšuje. Naopak, situace se ukazuje být stále vyhrocenější na obou stranách barikády. O jaké strany se však jedná a jsou pouze dvě – „bílá“ a „černá“?

Vyhledat